Sitede Ara

Satış Sözleşmesi

ÖRNEK ! 

test

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR Bu sözleşme, bir tarafta [SATICI ADI], [ADRES], [VERGİ NUMARASI] (bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta [ALICI ADI], [ADRES], [VERGİ NUMARASI] (bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır) arasında aşağıdaki şartlar çerçevesinde yapılmıştır.

2. KONU SATICI, ALICI'ya aşağıda belirtilen ürünleri satmaya, ALICI da bu ürünleri satın almaya karar vermiştir. Satılan ürünlerin türü, miktarı, nitelikleri ve satış fiyatı aşağıda belirtilmiştir:

2.1. Ürün Adı: [Ürün Adı] 2.2. Miktar: [Miktar] 2.3. Nitelikler: [Nitelikler] 2.4. Satış Fiyatı: [Satış Fiyatı]

3. TESLİMAT Ürünlerin teslimatı, taraflar arasında belirlenen tarihlerde ve şartlarda gerçekleştirilecektir. Teslimatla ilgili ek masraflar ve şartlar taraflar arasında ayrıca belirlenecektir.

4. ÖDEME ŞARTLARI ALICI, SATICI'ya satış fiyatını aşağıdaki koşullarda ödeyecektir:

4.1. Peşin ödeme: [Yüzde]% peşinat, sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte. 4.2. Kalan tutar: Teslimat tarihinden önce [Belirlenen Tarih] tarihine kadar ödenecektir.

5. GARANTİ VE İADE ŞARTLARI Ürünler, SATICI tarafından belirtilen garantiler kapsamında sunulacaktır. ALICI, ürünleri teslim aldıktan sonra [Belirtilen Süre] içinde herhangi bir kusur tespit ederse, SATICI'ya derhal bildirmelidir. İade ve değişim koşulları ayrıca belirlenecektir.

6. İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLER Her iki taraf da, karşılıklı yazılı onay alınmak şartıyla, bu sözleşmeyi iptal etme veya değiştirme hakkına sahiptir.

7. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME Bu sözleşme Türk hukukuna tabi olacaktır. Taraflar arasında çıkabilecek herhangi bir ihtilafın çözümü için İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

8. DİĞER HÜKÜMLER Bu sözleşme, taraflar arasındaki tamamlayıcı anlaşma niteliğindedir ve yazılı olarak yapılan değişiklikler dışında sözlü veya yazılı herhangi bir anlaşmayı kapsamaz.